пятница, 15 января 2016 г.

Музичне заняття для дітей дошкільного віку та учнів 1 класу «Назустріч весні»

Музичне заняття для дітей дошкільного віку та учнів 1 класу «Назустріч весні»
Програмовий зміст
Слухання музики. Збагачувати дітей музичними враженнями. Вчити уважно слухати музику до кінця, упізнавати та називати музичний твір; характеризувати знайомий твір.
Співи. Розвивати співочий голос, звуковисотне сприйняття, працювати над дикцією, диханням, учити дітей співати узгоджено, злагоджено, слухаючи один одного, виразно, відображаючи характер музики.
Музично-ритмічні рухи. Вчити легко, злагоджено рухатись в характері музики. Розвивати творчу уяву, уважність. Вчити дітей чути зміну частин в музиці й відображати її в русі. Учити своєчасно переходити від одного руху до іншого відповідно до музики. Працювати над чіткістю виконання рухів. Вчити дітей відображати у русі характер музики. Працювати нед виразністю виконання.
Гра на ДМІ. Розвивати ритмічний, тембровий слух. Вчити відчувати і відтворювати сильну долю, запам’ятовувати ритмічний малюнок. Розвивати музичну пам’ять. Заохочувати до виконання.
Обладнання: музичні інструменти, грамзапис.
Хід заняття
(Діти під музику заходять)
Музкерівник:  Діти, я дуже радий усіх вас знову бачити,
Рано-ранесенько сонечко встало,
Доброго ранку усім побажало.
І я вас, дітки, щиро вітаю,
Чудового настрою вам побажаю.


-        До нас сьогодні приїхали гості, вони хочуть з вами познайомитись, почути, як ви співаєте, подивитися, які ви слухняні. Діти, з  присутніми ми повинні привітатись. Тож заспіваємо нашу розспівку, яка називається «Добрий день!»
Музичне вітання:
Треба зранку привітатись: «Добрий день».
Дружно весело сказати: «Добрий день».
Вліво, вправо поверніться, «Добрий день».
Туди-сюди посміхніться, «Добрий день».

Пісня «Добрий день, людям на землі»  (Ігор Танчак)
Добрий день, добрий день, ниви і поля.
Добрий день, добрий день, матінко земля.
Добрий день, добрий день, в небі журавлі.
Добрий день, добрий день, людям на землі.
Приспів:
Це для нас посміхається сонечко,
Соловейко співає пісень.
Заглядає веселка  в віконечко
Добрий день, добрий день.

Добрий день, добрий день, гори і ліси.
Добрий день, добрий день, крапельки роси.
Добрий день, добрий день, квіти запашні.
Добрий день, добрий день, людям на землі.

-        Ось таким чудовим побажанням ми і почнемо наше заняття.
Діти, поверніться один до одного.
Розспівка:
Посміхнись скоріше (розводять руки в сторони)
І сьогодні цілий день (плескають) буде веселіше.
Розітремо ручки, (рухи за текстом) носик і щічки.
Будемо вродливі (поступово піднімають руки),
Як весняні квіти. (ліхтарики).
Розітрем долоньки – сильніше, сильніше,
А тепер поплескаєм – дужче, сміливіше.
Вушка потремо, здорові будемо,
Посміхнемось знову(посміхаються),
Будьте всі здорові (розводять руки в сторони).
Музкерівник:
-        Ну що , у всіх гарний настрій? Це чудово, коли день розпочинається з гарного настрою.
-        Діти, коли я йшов у садок, то зустрів нашого друга, а кого, ви дізнаєтеся, коли відгадаєте мою загадку:

Гостроносий та малий,
Сірий, тихий та не злий.
Вдень ховається. Вночі…
Йде шукать собі харчі,
Весь із тонких голочок,
Як він зветься?... (Їжачок)

-        Так, діти, це Їжачок. Прийшовши у садок, Їжачок сів на задні лапки, а передніми почав вистукувати цікаві ритми. Вони мені так сподобалися, що я вирішив показати їх вам.  Хочете проплескати їх?
( муз керівник проплескує ритмічний малюнок . Діти разом або індивідуально проплескують  ритмічний малюнок:     I  I  III ;    I  I  I  I).
- А з чого складається музичний твір?
Діти:  Із музичних звуків.
-        А інші предмети і живі істоти також мають свої звуки. Я вам прочитаю вірш, а ви мені допоможете ті звуки відтворити.
-        Десь собаки загарчали:
-        - Р-р-р-р-р-р!!!
-        Там корівки замукали:
-        - МУ-му-му-му!!!
-        - А ось кізочка замекала:
-        Ме-ме-ме-ме-!!!
-        А в кімнату муха залетіла:
-         Ж- ж- ж-ж !!!
-        Комарики заспівали:
-        З-з-з-з-з-з-з!!!!
-        Капає з крана вода:
-        Дінь! Дінь! Дінь!!!
-        Перегукуються електрички:
-        У-у-у-у-у-у-у!!!
-        Листя на вітрі шумить:
-        Ш-ш-ш-ш-ш!!!

Музкерівник: Молодці, дуже добре у вас вийшло. Діти, хтось до нас телефонує.( бере слухавку і веде розмову).
-        Алло.
-        Алло, це дитячий садок  «Сонечко»?
-        Так, це дитячий садок  «Сонечко», а ви хто?
-        (Включається аудіо-запис) З Вами розмовляють гноми. Ми чули, що у вашому садочку чемні, веселі дітки, гарно співають,  танцюють і грають у різні ігри. Ми  хочемо з ними потоваришувати і запрошуємо їх на казкову лісову галявину.
Музкерівник:
-        Малята, ви хочете побігати, погратися на зеленій галявині, помилуватися весняними квіточками, подивитися, як струмочки біжать, послухати, як щебечуть пташки. А хочете, ми з вами сьогодні поїдемо на прогулянку до весняного лісу?  Тож приготуйтеся, будемо вирушати.
(звучить грамзапис психогімнастики «Паровозик» сл.. Г.Лисенко,муз.В.Лисенко)

Перш ніж будем вирушати,
треба ніжки розім’яти,
всіх звіряток пригадати.

-        Я буду читати вірші, а ви під музику будете відтворювати рухами про кого розповідається у вірші:
Ми сьогодні не малята,
А малесенькі звірята.
Першими прибігли зайчики,
Зайчики-побігайчики:
Скік,скік,скік.
(Діти під музику стрибають на місці)

А за зайчиками лисичка,
Хвіст рудий має сестричка.
Обережно вона ступає,
Слід свій хвостиком замітає.
( Діти під музику йдуть, як лисичка, один за одним)

Вийшла білочка гілять,
І по травці пострибать.
Їй услід малята, милі білченята.
(Діти під музику стрибають в коло, із кола на двох ніжках)

Йде ведмедик клишоногий,
Ледве-ледве піднімає ноги:
Туп-туп-туп…
(Діти під музику йдуть один за одним «перевальцем»)

Маленький паровозик в дорогу вирушає,
Маленьких пасажирів в вагончики скликає.
( діти «їдуть», тупаючи ніжками дрібненько під музику «Паровозик»)

  Музкерівник:
Через гори, поле, ліс паровозик діток віз,
На чудовій галявині зупинився…ох і втомився!!!

-        Діти, ми з вами на галявині біля лісу. Всі ми знаємо, що природу потрібно берегти: не рвати без потреби квіти, не ламати кущики та гілочки дерев. Давайте пригадаємо і покажемо, як потрібно вести себе в лісі, в парку, на галявині.
-        Вправа «Не зашкодь у лісі» муз. Л.М.Лаптєва.

1.    Озирніться навкруг,
      Нас віта зелений луг.
(звичайна ходьба)

2.    Ми травичку не зімнемо,
На носочках всі підемо.
(ходьба на носочках)

3.    Ноги вище підіймаємо,
    Кущики та квіти не ламаємо.
( ходьба з високим  підніманням ніг)

4.    Ось струмочок протікає, весело біжить,
Його пісенька прозора  лагідно звучить.

Музкерівник:
-        Давайте спробуємо перестрибнути струмочок, тільки щоб ніжки ніхто не намочив.
(діти перестрибують через «струмочок»)

5.    Тепер побігли всі, нас чека весняний ліс.
(легкий біг)

6.    А квіточки обійдемо, красу лісу збережемо.
(ходьба змійкою)


Музкерівник:
-        Ось ми й пригадали, як треба поводитись у лісі. А зараз  уявіть себе квіточками і будемо танцювати, як у балеті.
( всі одягають шапочки - квіточки) .
Музика «Вальс квітів» П.І.Чайковського (Танець - імпровізація квітів)

Музкерівник:
А тепер сядемо і відпочинемо на цій галявині
(Діти сідають на відведені місця на «галявині»).

Казку хочу розпочати,
Прошу казку відгадати.
В лісових зелених хащах
Жили дружно в своїй хатці.
У матусі сім малят –
Сім гарнесеньких   (Козенят)

Ось прийшов до них у двір
Хижий, злий, голодний звір.
В козенятах знає толк.
Хто, скажіть, це? Сірий …(Вовк)

Вовк:
Так, це я, голодний вовк,
В лісі все блукаю, здобичі шукаю.
Чую носом, десь отут
Козеняточка  живуть.
(наперед вибігають козенята)
1-ше козеня:
Вовче, ти нас не чіпай,
Краще разом з нами грай!

Козенята, вовк та усі діти виконують пісню-танець « На місточку» сл..Г.Бойка, муз. А.Філіпенка.


Співають діти:
 Через міст перейти треба нам, малятам,
Щоб гриби, щоб гриби в лісі позбирати.
На місточку вовчик спочиває,
На місточок діток не пускає.
Він гарчить, він гарчить,
Клацає зубами.

Співає Вовк:
Не пущу, не пущу діток за грибами.
  Співають діти:
Вийшов козли к з зеленого гаю,
Він сердито вовчику гукає:
Співає козеня:
Заколю, заколю я тебе рогами,
Затопчу, затопчу я тебе ногами.
Співають діти:
Вдарив козлик вовчика рогами.
Покотився вовк у воду прямо.
Ми йдемо, ми йдемо
Мостом через річку, несемо, несемо козлику травичку.
Ой спасибі, козлику рогатий,
 Що поміг нам вовчика прогнати.
(діти сідають на свої місця)


Музкерівник:
-        А ось і гномики.
Гноми:
-        Як добре, що ви до нас прийшли.
Музкерівник:
-        Зараз ми з вами пограємо у гру.
Гра «Позбирай гриби»

Умови гри: (У грі беруть участь 4 гравці( 2 гноми і 2 дитини збирають гриби, а 2 дитини стоять із кошиками. У центрі розсипані гриби. За сигналом муз рука гравці починають збирати гриби. Виграють ті, хто більше назбирав. Умова: можна нести до кошика лише по одному грибку.)

Ведмідь:
-        Хто у лісі цьому є, мені спати не дає?

Музкерівник:
-        Ой, діти, ми з вами розбудили ведмедика, він цілу зиму спав. Ведмедику любий, не гнівайся на нас. Поглянь, як сонечко світить яскраво, з’явилися перші квіточки, струмочки біжать. Вже весна настала і тобі час вставати.

Ведмідь:
-        А й справді, вже сніг розтанув, щось я довго спав.
Музкерівник:
-        Дітки, а щоб поліпшити нашому ведмедику настрій, давайте з ним пограємо у веселу гру. Ведмедику, пограєшся з нами?
Ведмедик:
- Залюбки, я дужу люблю гратися.
Гра «Ведмежатко в нас гарненьке» сл..Л.Лаптєвої, муз.І.Борисової.
1.    Ведмежатко в нас гарненьке, волохате і смішненьке,
     Швидше очі відкривай і нас спробуй упіймай.
(Під швидку музику ведмедик починає ловити дітей, ті тікають і швидко сідають на стільчики.)
Ведмедик:
-        Дякую, діти, вам за цікаву гру. До побачення, малята, приходьте до мене влітку у ліс, коли достигне багато смачних ягід, горішків.

Музкерівник:
-        Дякуємо, ведмедику, за запрошення, чекай на нас влітку.
(Під музику В.Ребікова «Ведмідь» хлопчик-ведмедик повертається в ліс.)
-        Діти, подивіться, я знайшов ось таку чарівну торбинку. А що в ній, ви дізнаєтеся, коли відгадаєте мою загадку:

Всіх ми любим звеселяти
І радісно розважати.
Якщо нас візьмете в руки,
Вмить полинуть ніжні зауки.
Не забудьте ці моменти,
Коли звучать … (Музичні інструменти).

-        Так, правильно. А давайте ми пограємо у гру, яка називається «Який звучить музичний інструмент?» 
Правила гри такі: ви закриваєте очі, а я буду грати на одному з музичних інструментів. Ви, прослухавши, будете називати, який інструмент звучав.
(Проводиться гра)
-        Діти, ви так гарно відгадували звучання музичних інструментів, що я хочу вам запропонувати пограти в оркестрі. Згодні?

Я оркестром диригую,
Музикантами керую.
Ось вам знак – моя рука,
Покажу все чітко я.
Як змахну, хай знає кожний:
Починати грати можна.
(Діти беруть музичні інструменти, виконують мізичну п’єсу «По малину в сад пойдем» муз.А.Александрової.
-        Діти, а хто це там біля струмочка, подивіться будь ласка?.


Українська народна пісня «Два веселі гусі» (виконують двоє дітей)

Жили у бабусі два веселих гусі:
Один - сірий, другий - білий,
Два веселих гусі!
Один - сірий, другий - білий,
Два веселих гусі!

Мили гусі лапки десь біля канавки,
Один - сірий, другий - білий,
Десь біля канавки!
Один - сірий, другий - білий,
Десь біля канавки!

Ой, кричить бабуся: "Ой, пропали гусі!"
Один - сірий, другий - білий,
Гусі мої, гусі!
Один - сірий, другий - білий,
Гусі мої, гусі!

Вийшли, вийшли гусі - кланялись бабусі!
Один - сірий, другий - білий,
Кланялись бабусі!
Один - сірий, другий - білий,
Кланялись бабусі!

Тішиться бабуся, що знайшлися гусі,
Один - сірий, другий - білий,
Гусі її гусі!
Один - сірий, другий - білий,
Гусі її гусі!

-        Чи сподобалась вам пісенька? Як добре, що бабуся знайшла своїх гусей і забрала додому.
Гноми:
Наспівались досхочу, а співати я люблю.
Сонечко лягає спати, час додому повертати.
Любі діти, прощавайте та і нас не забувайте.
Музкерівник:
-        Нам, малята, теж час вирушати додому, тож сідаймо в наш паровозик, він нас відвезе до садочка.
(Діти під музику йдуть один за одним «перевальцем»)

Маленький паровозик в дорогу вирушає,
Маленьких пасажирів в вагончики скликає.
( діти «їдуть», тупаючи ніжками дрібненько)

-        Ось і закінчилася наша весела прогулянка. Дякую вам, діти, що були активними, уважно слухали музику, вправно виконували музично-ритмічні рухи, узгоджено, разом співали пісень.
-        А зараз вручіть нашим гостям на згадку подаруночки, які ми приготували своїми руками.

Вже скінчилось заняття
І прощатись нам пора.
Я бажаю усім вам,
Миру, щастя і добра.

Дитина:
Хай вам щастя-доля буде
Не на день і не на рік,
А на довгий-довгий вік.
(Виконують поспівку «До побачення», під музику виходять.



Комментариев нет:

Отправить комментарий